Wsparcie dziecka w jego emocjach

By Paulina Dudek , 03 Kwiecień 19, 0 comment

Wsparcie dziecka w jego emocjach

Olejki eteryczne, jako naturalne substancje, mogą być wykorzystywane nie tylko przy wsparciu zdrowia fizycznego, ale także emocjonalnego.

Jest to możliwe, gdy stosujemy olejki czyste, terapeutycznej klasy, które posiadają certyfikat jakości. Tutaj zobaczysz, film o certyfikacji olejków (możesz ustawić polskie napisy) https://www.youtube.com/watch?v=OwLbPaIwrow

Zastosowanie olejków dla dzieci jest bezpieczne, gdyż są to naturalne substancje, które organizm całkowicie metabolizuje, bez pozostawienia skutków ubocznych.

Poznaj jakie olejki mogą być przydatne dla rodziny, aby uporać się z trudnymi emocjami i wesprzeć ciało w osiągnięciu stanu relaksu i odprężenia.

Lawenda (Lavandula angustifolia)

Lavender – doTerra

Lawenda ma działanie uspokajające i udowodniono, że wywołuje relaks i prawidłowy sen.

Mandarynka (Citrus Reticulata)

Stwierdzono, że olejek eteryczny z mandarynki ma właściwości relaksujące. Łagodzi stres i niepokój, a także jest skuteczny w zmniejszaniu histerii.

Wetyweria (Vetiveria zizanioides)

Vetiver – doTerra

Stwierdzono, że wetyweria pomaga uspokoić lęk, złość i nadpobudliwość. Wpływa na dobry sen.

Kadzidło (Boswellia carterii)

Kadzidło istnieje od tysięcy lat. Był używany w starożytnym Egipcie i nadal jest używany w kilku ceremoniach religijnych dzisiaj. Stwierdzono, że kadzidło wywołuje uczucie spokoju i relaksu. Ma działanie uspokajające, które może pomóc złagodzić gniew i niepokój dzieci.

Drzewo cedrowe (Cedrus atlantica)

Olejek ten zmniejsza napięcie, stres i niepokój. Może pomóc w problemach ze snem.

Ylang Ylang (Cananga odorata)

Ylang Ylang działa poprawiając nastrój. Zmniejsza napięcie i stres.

Jak używać olejków eterycznych dla dzieci:


1 | W kąpielach – nie zaleca się stosowania olejków eterycznych w kąpieli dziecięcej, ale jeśli zdecydujesz się wypróbować tę metodę, olejek eteryczny należy najpierw rozcieńczyć przy użyciu rozpuszczalnego w wodzie nośnika, takiego jak gliceryna roślinna lub surowy niefiltrowany miód

2 | W sprayu – rozpylanie rozcieńczonego olejku w domu może pomóc w stworzeniu kojącego i uspokajającego środowiska.

3 | Dyfuzja – Możesz używać wodnych parowników do rozpraszania olejków eterycznych w domu. Dyfuzja jest najlepszym sposobem na wprowadzenie nowych olejków eterycznych dla dzieci, ponieważ jest to bezpieczny sposób na ocenę, jak dziecko zareaguje. Długi okres dyfuzji może przytłaczać zmysły. Według Roberta Tisseranda dyfuzja nie powinna przekraczać jednej godziny (dyfuzja od 30 do 60 minut), po czym powinna nastąpić przerwa trwająca co najmniej 60 minut. Biorąc pod uwagę, że te wytyczne są dla dorosłych, wskazane, aby dla dzieci okresy te były krótsze.

4 | Masaż – Olejki eteryczne dobrze stosować w rozcieńczeniu z olejem bazowym np. olejem kokosowym, czy migdałowym na skórę dziecka. Smarowanie podeszw stóp daje dobre efekty.

Jak tworzyć własne uspokajające mieszanki


Podczas mieszania własnych mieszanek uspokajających, zaleca się stężenie 0,25% (1 kropla olejku eterycznego na 4 łyżeczki oleju nośnego) dla dzieci poniżej 6 roku życia i 1% rozcieńczenie (1 kropla na 1 łyżeczkę oleju nośnego) dla dzieci starszych.

Jeśli chcesz zamówić olejki eteryczne dobrej jakości możesz zrobić to tutaj: https://www.mydoterra.com/paulinadudek/#/

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>