Szkoła rodzenia, warsztaty

KOLEJNY KURS ROZPOCZNIE SIĘ 7 października. Zobacz w naszych aktualnościach.

Mamatuli, to szkoła, w której wierzymy, że poród intuicyjny i aktywny daje wspaniały początek naturalnemu i bliskiemu rodzicielstwu. Jeśli chcesz być świadomym Rodzicem i budować bliską więź z Twoim Dzieckiem – zapraszamy na nasze zajęcia.

Podczas spotkań w naszej szkole:

  • dowiesz się jakie są aspekty ciąży, porodu i połogu
  • otrzymasz emocjonalne wsparcie
  • nauczysz się, jak naturalnie łagodzić ból porodowy i inne dolegliwości
  • przygotujemy Cię do porodu siłami natury ćwicząc oddychanie i pozycje wertykalne, a także porodu przez cięcie cesarskie
  • nauczymy Cię, jak prawidłowo pielęgnować dziecko – podnosić, ubierać, kąpać, aby sprzyjać jego rozwojowi i dbać o zdrowie
  • zaprezentujemy chustonoszenie, masaż Shantala i pieluchy wielorazowe, które w naturalny sposób sprzyjają budowaniu więzi z Maleństwem
  • Spotykamy się w kameralnych grupach, gdzie mamy przestrzeń na wymianę własnych doświadczeń, a także nawiązanie pierwszych, rodzicielskich przyjaźni
  • Zajęcia prowadzone są w sposób aktywny przez doświadczoną kadrę – koniec z nudnymi wykładami!
  • Szkoła funkcjonuje w trybie porannym, popołudniowym i indywidualnym – możesz wybrać najbardziej korzystny dla Ciebie czas spotkań!
  • Zajęcia odbywają się w przyjaznych rodzicom, komfortowych miejscach.

Aktualnie prowadzimy kursy dla Kinetik Centrum Terapii Ruchowej przy ul. Sikorskiego 127b Józefów (koło Warszawy).

Jeśli chcesz, abyśmy poprowadzili szkołę w Twoim mieście – skontaktuj się z nami!

PROWADZĄCE ZAJĘCIA:

Paulina Dudek – instruktorka Aktywnej Szkoły Rodzenia, doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce, Promotorka Karmienia Piersią, Doradczyni Noszenia ClauWi, Instruktorka Masażu Shantali. Współtworzy projekt Mamatuli, w którym prowadzi warsztaty i konsultacje dla kobiet w ciąży oraz rodziców dzieci do 3 roku życia. Promuje ideę porozumienia bez przemocy i budowania bezpiecznej więzi z dzieckiem. Uwielbia naturalną pielęgnację i pieluchy wielorazowe. Mama 5 letniej córeczki i rocznego synka.
Dominika Rędzioch – położna, Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna
Marta Kuźmińska – fizjoterapeutka

Program kursu:

1. Spotkanie integracyjne, wprowadzenie do tematyki okołoporodowej i relaksacji.

2. Poród i jego oblicza – fizjologiczne, emocjonalne oraz prawne aspekty. Przygotowanie Planu Porodu.

3. Ból porodowy – jakie ma znaczenie? Naturalne metody łagodzenia, ćwiczenia pozycji wertykalnych oraz ćwiczenia oddechowe. Gościem spotkania będzie psycholog i doula.

4. Noworodek – jak pielęgnować, by wspierać prawidłowy rozwój? (kąpiel dziecka, ubieranie, noszenie, pielęgnacja ogólna- jakie kosmetyki i akcesoria wybrać). Jak naturalnie budować więź? (elementy chustonoszenia i masażu Shantali) Gościem spotkania będzie doradczyni noszenia ClauWi.

5. Karmienie dziecka – jak z sukcesem rozpocząć drogę mleczną i z satysfakcją ją kontynuować? Informacje na temat fizjologii laktacji, pozycji do karmienia, odżywiania w trakcie karmienia. Gościem spotkania będzie dietetyczka.

6. Oblicze połogu – jak przygotować się emocjonalnie i fizycznie na pierwsze chwile z dzieckiem? O co zadbać od strony zdrowotnej? Jak zorganizować „dom’? Czym jest Baby Blues i jak sobie z nim radzić?

7. Witaj na świecie – spotkanie po porodzie (ustalamy wspólny termin z grupą).  Powitanie nowego członka rodziny, rozmowa na temat porodu, wspólne zdjęcia. Podczas spotkania będzie miejsce na pytania związane z pielęgnacją dziecka i karmienia. Gościem spotkania będzie fotograf – w planie pamiątkowe zdjęcie.

 

Zapraszamy od 20 tygodnia ciąży.