Prawa, obowiązki i przywileje kobiety rodzącej, czyli poród od strony formalnejBy
admin
18 Kwiecień 17
0
comment

Prawa, obowiązki i przywileje kobiety rodzącej, czyli poród od strony formalnej

Przygotowanie do porodu wśród świadomych przyszłych mam opiera się w dużej mierze na przygotowaniu ciała oraz sfery emocjonalnej. Rodziny wspólnie przygotowują przestrzeń domową na przyjęcie nowego członka, planują nowy styl życia.


W tym wyjątkowym czasie oczekiwania na narodziny warto zwrócić uwagę, jakie przysługują nam prawa, jako pacjentom, jako kobietom rodzącym, jako osobom towarzyszącym w porodzie.

Dlaczego jest to tak istotne w porodzie?
Ponieważ praw mamy wiele, a prawo chroni nas i daje możliwość spełnienia najlepszej wizji powitania dziecka na świecie. Prawo jest dla nas, zapewnia bezpieczeństwo i przestrzeń do realizacji.

Według aktualnych przepisów w porodzie i po nim kobiety wraz z nowonarodzonym dzieckiem i osobami towarzyszącymi mają cały wachlarz praw, z których mogą skorzystać dla swojego dobra i dobra rodziny. Warto zatrzymać swoją uwagę na tych formalnych kwestiach i dowiedzieć się, jakie mamy możliwości, aby dzień narodzin i to, co po nich się wydarzy był najbardziej korzystny dla zdrowia kobiety oraz dziecka, a także dobrych wspomnień z tego wyjątkowego okresu.

Poród, to nie miejsce walki o swoje prawa. Znając jednak swoje prawa możemy w sposób świadomy i empatyczny prosić o ich realizację, a także zwracać uwagę w momencie, gdy prawo to jest naruszane.

Zapraszamy na warsztat, na którym dowiecie się czym są Standardy Opieki Okołoporodowej, co według nich nam przysługuje, czego możemy oczekiwać. Dowiecie się również z jakich dokumentów możecie czerpać wiedzę w przygotowaniu do porodu oraz na co zwrócić uwagę wybierając miejsce porodu. Poruszymy także temat, co ma wpływ na skuteczną komunikację z personelem medycznym.

Warsztat przeznaczony dla wszystkich osób zainteresowanych tematyką okołoporodową.

Termin: wtorek 4 kwietnia
godzina: 19.15 – 20.45 (po zajęciach AKTYWNA CIĄŻA)
Inwestycja: 35 zł/osoba

Miejsce: Kinetik Centrum Terapii Ruchowej ul. Sikorskiego 127b Józefów

Prowadząca: doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce Paulina Dudek (www.mamatuli.pl)

Zapisy: 22 779 70 00

Warsztat odbędzie się w momencie zebrania grupy.

Zapisz

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>