Kursy dla profesjonalistów

SZKOLENIE – HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO BÓLU W PORODZIE

NIEZWYKŁY SZAL

Rodzicom znane są chusty do noszenia dzieci. Przynajmniej od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku możemy obserwować na ulicach polskich miast maluchy otulone w różnych wiązaniach. Chusty dają rodzicom wolne ręce, ale przede wszystkim bliskość między nimi, a dzieckiem. Dbają także o prawidłową postawę osoby noszącej.

Od kilku lat za sprawą położnych i doul w Europie pojawiły się inne, nieasmowite szale rebozo.
Pochodzą z Ameryki Środkowej, głównie z Meksyku. Są kolorowe i mają długość od dwóch do pięciu metrów. Wykonane są najczęściej z bawełny, czy jedwabiu. Te tradycyjne tkane są ręcznie na drewnianych maszynach. Używane są powszechnie przez kobiety do ozdoby, ale także noszenia dzieci. W ciąży i porodzie wyjątkowe zastosowanie znalazły w trakcie masażu.

Za pomocą szala, którym otulamy ciało kobiety możemy zrobić relaksujący masaż. Polega on na wykonywaniu rytmicznych, kołyszących ruchów, które wprawiają ciało w stan odprężenia. Masuje się całe ciało lub tylko wybrane jego partie w pozycji leżącej, siedzącej lub stojącej. W ciąży, porodzie, czy w trakcie połogu nie każda kobieta czuje się dobrze, gdy ktoś ją dotyka.
Szal rebozo może przyjść w takiej sytuacji z pomocą i dać ukojenie.

Masaż za pomocą szala w ciąży pozwala kobiecie na wyciszenie emocji, odpoczynek, łagodzi bóle kręgosłupa, głowy, czy zmęczonych nóg. Gdy ciało kobiety łagodnie się kołysze, także dziecko może odczuwać przyjemność. W porodzie poprzez masaż ciała i ucisk szalem np. okolicy krzyżowej mamy wpływ na zmniejszanie odczuwania bólu. Otaczając się szalem w trakcie narodzin kobieta oddziela się od świata zewnętrznego i może poczuć się bezpiecznie, intymnie.

Kilka tygodni po porodzie szalem rebozo można wykonać masaż zwany zamykającym. Pozwala on matce, kobiecie w nowej roli, wrócić ponownie do siebie, do swojego ciała, umysłu. Integruje wydarzenia z czasu ciąży i porodu. Wykonuje się go we dwie osoby, otaczając ciało kobiety sześcioma szalami, które zaciskane na ciele dają wrażenie zamknięcia po porodzie.

Egzotyczne rebozo znajduje coraz więcej fanek wśród Polek. Szale przyciągają swoim kolorowym wyglądem i dużą możliwością zastosowań.

 

Oferta warsztatu:

  • zastosowanie podstawowych olejków eterycznych w ciąży i porodzie
  • rola bólu w porodzie – w sferze fizjologicznej i mentalnej
  • zastosowanie szala rebozo w porodzie (techniki w różnych pozycjach oraz rytuał po porodzie)

Dla kogo? Szkolenie dla osób, które wspierają lub planują wspierać kobiety oraz ich rodziny w okresie okołoporodowym. Dla doul, położnych, fizjoterapeutów oraz innych terapeutów zainteresowanych tą tematyką.

Co daje? Nowe, skuteczne narzędzia dla łagodzenia bólu w ciąży i porodzie oraz pozwala na zdobycie wiedzy o zastosowaniu naturalnych metod, które nie niosą skutków ubocznych, a dają pożądane dla kobiety rezultaty.

Warsztat dla grup zorganizowanych. Minimum 10 osób powinno się zebrać, aby się odbył.

Czas trwania: 8h (z przerwami kawowymi oraz jedną dłuższą na obiad)

Uczestnicy otrzymują certyfikat.

Uczestnicy otrzymują materiały oraz możliwość zakupu oryginalnego, ręcznie tkanego szala rebozo w niższej cenie.

Jeśli chcesz zrealizować szkolenie w swojej okolicy – skontaktuj się z nami – ustalimy dogodny termin oraz warunki.

Prowadząca: Paulina Dudek, pasjonatka narodzin, doula stosująca naturalne rozwiązania w swej praktyce, naturoterapeutka oraz instruktorka aktywnej szkoły rodzenia. Więcej przeczytacie o niej w zakładce: O NAS.