Jak dbać o dyfuzor do olejków eterycznych

By Paulina Dudek , 21 Sierpień 19, 0 comment

Jak dbać o dyfuzor do olejków eterycznych

Rozpylanie olejków eterycznych jest jedną z najłatwiejszych, a przy tym najefektywniejszych dróg doświadczania dobroczynnego działania olejków.
Dyfuzory rozbijają olejki eteryczne do poziomu nanocząsteczek, tak że zapach rozprzestrzenia się po całym pomieszczeniu. Jest to doskonały sposób na czerpanie korzyści aromaterapeutycznych oraz stworzenie relaksującej atmosfery wokół Ciebie.

Z czasem, w Twoim dyfuzorze może pojawić się tłusty osad, który może utrudniać prawidłową pracę. Twarda woda może powodować osadzanie się kamienia i w konsekwencji uszkodzenie dyfuzora. Dlatego ważne jest prawidłowe użytkowanie i konserwacja sprzętu.

Napełnianie dyfuzora

 • Użyj czystej wody z kranu w temperaturze pokojowej. Upewnij się , że poziom wody nie przekracza oznaczenia maksymalnego poziomu wody na dyfuzorze. Rekomenduje się korzystanie z miękkiej lub destylowanej wody.
 • Dodaj 5-12 kropli olejków eterycznych doTERRA. Możesz dodać więcej kropli, jeśli chcesz wzmocnić aromat. Eksperymentuj z ilością olejku, aż znajdziesz najlepsze ilości dla siebie.

Jak czyścić

PETAL, AROMA, LITE, AND LOTUS DIFFUSERS

Szybkie czyszczenie po każdym użyciu

 1. Upewnij się, że dyfuzor nie jest podłączony do prądu.
 2. Podczas wylewania wody nie zalej części z przyciskami.
 3. Czyść wnętrze i obudowę dyfuzora za pomocą bawełnianej ściereczki lub gąbki oraz neutralnego detergentu. Unikaj używania silnych środków czyszczących.
 4. Wypłucz i pozostaw do wyschnięcia.
 5. Użyj patyczków do czyszczenia uszu zamoczonych w alkoholu do oczyszczenia elementu wytwarzającego mgłę w środku zbiornika.

Gruntowne czyszczenie co miesiąc:

Czyszczenie jest konieczne, jeśli nie chcesz dopuścić do osadzania się kolejnych warstw pozostałości po olejkach utrudniających pracę dyfuzora. Okresowo warto uruchomić dyfuzor w trybie czyszczenia. Jeśli używasz dyfuzora codziennie, to taki tryb warto uruchomić raz w miesiącu. Żeby to zrobić, wykonaj następujące czynności.

 1. Wypełnij dyfuzor do połowy wodą.
 2. Dodaj 10 kropli octu spirytusowego.
 3. Uruchom dyfuzor na 5 minut, żeby ta mieszanina oczyściła zbiornik.
 4. Opróżnij całkowicie zbiornik.
 5. Używając bawełnianego wacika zanurzonego w occie, oczyść pozostałe osady i trudno dostępne miejsca w zbiorniku.
 6. Wypłucz czystą wodą.
 7. Wytrzyj dyfuzor do sucha.

Nie używaj dyfuzora na słońcu i w pobliżu wentylatorów.

Pamiętaj, by po użyciu nie zostawiać mieszanki olejku i wody w urządzeniu oraz stosuj się do zasad opisanych powyżej.

Jeżeli chcesz zamówić dobrej jakości dyfuzor – możesz to zrobić tutaj https://www.mydoterra.com/paulinadudek/#/

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>