Eukaliptus dla czystości dróg oddechowych

By Paulina Dudek , 01 Lipiec 19, 0 comment

Eukaliptus dla czystości dróg oddechowych

Drzewa eukaliptusowe są wysokimi, wiecznie zielonymi drzewami, które dorastają do 50 stóp wysokości i są czasami określane jako drzewa gumowe.

Głównymi składnikami chemicznymi Eucalyptus radiata są eukaliptol i alfa-terpineol, co czyni go idealnym olejem do dbania o drożność dróg oddechowych, czystość zatok oraz tworzenia kojącego doświadczenia masażu.

Eukaliptus ma właściwości oczyszczające, które mogą być korzystne dla skóry, ale także doskonale nadaje się do oczyszczania powietrza ze szkodliwych bakterii, czy wirusów. Badania wykazały, że olejek ten skutecznie pomaga zmniejszyć napięcie. Eukaliptus idealnie nadaje się także, to płukania wraz z wodą jamy ustnej – łagodzi podrażnienia i działa bakteriobójczo.

Podstawowe korzyści: pomaga oczyścić umysł, promuje uczucie relaksu, dba o zdrowe drogi oddechowe.


Jak go używać?
– Połącz z olejkiem eterycznym lemon i peppermint w butelce z aerozolem i takiej mieszanki użyj do zadbania o czystość powierzchni w kuchni lub łazience.
– Dodaj jedną kroplę do kremu nawilżającego i nałóż na skórę w celu ożywienia i oczyszczenia skóry.
– Podczas kąpieli umieść kilka kropli w dłoniach, umieść pod nosem i wdychaj głęboko, aby pobudzić witalność


Możesz dodać także olejek eteryczny z eukaliptusa do dyfuzora. Użyj trzech do czterech kropli w wybranym dyfuzorze.

Uwaga! Informacje tu zawarte nie są poradami w znaczeniu leczniczym i nie służą diagnozowaniu lub leczeniu żadnej choroby. wszelkie dane służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych. Jest to zbiór naszych doświadczeń oraz porad zaczerpniętych ze strony doterra.com

Zainteresowały Cię olejki – dołącz do nas! 

W lipcu możesz mieć ten olejek za darmo, ponieważ jest to produkt miesiąca. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak – napisz do mnie.

Uwagi: Możliwa wrażliwość skóry. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod opieką lekarza, skonsultuj się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi obszarami.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>