Aromatyczne i zdrowe masło do ciała

By Paulina Dudek , 05 Luty 19, 0 comment

Aromatyczne i zdrowe masło do ciała

Wśród sklepowych półek jest bogata oferta balsamów, czy maseł do ciała. Niestety, kiedy odwrócimy opakowanie i przeczytamy skład często trafiamy na składniki, które absolutnie nie powinny znaleźć się na naszej skórze.

Skóra, to największy organ naszego ciała. Średnio ma 2m2 powierzchni. Kiedy nakładamy na nią kosmetyczne specyfiki musimy mieć świadomość, że są one wchłaniane do krwiobiegu. Szczególnie jest to istotne, kiedy mówimy o kosmetykach dla kobiet w ciąży, czy dzieci.

Aby uniknąć stosowania toksycznych środków warto kierować się zasadą, że nakładamy na swoją skórę tylko takie substancje, które również możemy zjeść 🙂 Wtedy wybór kosmetyku staje się o wiele prostszy, gdyż nie mamy ochoty pochłaniać tej długiej listy chemicznych, sztucznych substancji…

Co możemy zrobić?

Wykonać bardzo proste masło do pielęgnacji samodzielnie. Tylko ze sprawdzonych składników!

Składniki:

½ szklanki masła shea      
½ szklanki masła kakaowego
½ szklanki oleju kokosowego
½ szklanki frakcjonowanego oleju kokosowego
15 kropli olejku eterycznego grejpfrutowego *
15 kropli olejku eterycznego z dzikiej pomarańczy *

Wykonanie:

Przygotuj wszystkie masła i oleje w szklanym słoju.
Napełnij duży rondel wodą. Doprowadzić do wrzenia.
Gotując, dodaj szklany słoik do środka rondla, aby stopić i połączyć składniki.
Mieszaj co kilka minut, aż składniki się stopią i połączą. (10-15 minut)
Gdy wszystko się rozpuści, zdejmij z ognia i zostaw przez 5-10 minut. Dodaj wybrane olejki eteryczne.
Po dodaniu olejków eterycznych, pozostaw go w chłodnym miejscu.
Po schłodzeniu zmiksuj używając miksera stojącego lub ręcznego. Zacznij od wolnych obrotów i powoli zwiększaj prędkość, aż balsam stanie się lekki i puszysty (około 3-5 minut).

Przechowuj mieszaninę w szklanym słoju w chłodnym miejscu. Jeśli to konieczne, przed użyciem ręcznie wymieszaj balsam przed użyciem.

 

* Oleje cytrusowe mogą powodować nadwrażliwość na światło, dlatego nie zalecamy ich stosowania, jeśli po zastosowaniu miejscowym planujesz przebywać bezpośrednio w słońcu.

 

Jeśli chcesz kupić olejki i skorzystać z najlepszych okazji i promocji w tym miesiącu: napisz do nas mail.

Jesteś zainteresowany wprowadzeniem olejków eterycznych do swojego biznesu? A może chcesz rozpocząć nową działalność i edukować w zakresie używania olejków eterycznych? Popatrz na możliwości, jakie daje współpraca z doTERRĄ, największym na świecie producentem olejków najwyższej jakości terapeutycznej i skontaktuj się z nami.

Informacje tu publikowane służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych,  stosowanie olejków eterycznych w celach leczniczych zalecane jest po konsultacji z lekarzem.

Leave a Reply

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>